statystyki szczegółowe

Aktualności

Ostatni sprawdzian przed ligą

• autor: blekitny7, 2014-08-18 18:05

W swoim ostatnim sprawdzianie przed ligą Błękitni podjęli na własnym stadionie Zalew Stary Lubliniec. Przeciwnik Błękitnych w ubiegłym sezonie zajął 7 miejsce w lubaczowskiej B klasie. Mecz odbył się w piątek (15 sierpnia) o godz. 17.00. Błękitni wygrali to spotkanie w stosunku 6:0. W więcej krótki opis spotkania...

Początek spotkania nie zapowiadał wygranej Błękitnych w dużym rozmiarze. Przez pierwsze 20 minut można było zaobserwować sporo niedokładności, niewymuszonych strat, nieudanych dryblingów. Zarówno jedni jak i drudzy nie wypracowali sobie w tym czasie żadnej sytuacji bramkowej. Obraz gry nieznacznie zmienił się po strzelonej bramce przez Błękitnych. Prowadzenie miejscowym dał Grzegorz Tadra, który kapitalnym strzałem z rzutu wolnego "strącił pająka" z bramki Zalewu. W dalszej części spotkania dwa dobre strzały oddał Kozyra, jednak górą okazał się bramkarz rywali. Swoich sił próbował również Łukasz Przeszło, lecz jego strzał głową był daleki od ideału. Co nie udało się poprzednikom, udało się napastnikowi Błękitnych. Składną akcję zespołu wykończył Pawłowski i było 2:0. Na przerwę Błękitni schodzili z dwubramkową zaliczką. Druga część spotkania rozpoczęła się spokojnie. Błękitni kontrolowali przebieg spotkania, mądrze rozgrywając piłkę od tyłu. Taki obraz gry nie zmienił się do około 60 minuty. Ostatnie pół godziny gry to dominacja Błękitnych. W tym czasie zaobserwować można było wiele ciekawych akcji no i oczywiście bramek. Trzecia bramka padła po rzucie karnym. W 16 faulowany był zawodnik testowany, który chwilę później sam podszedł do jedenastki. Początkowo bramkarz wyczuł jego intencje, jednak przy dobitce był już bez szans. Kolejne dwa trafienia były autorstwa Ireneusza Kusyka. Przy swojej pierwszej bramce Irek wykorzystał bardzo dobre prostopadłe podanie zawodnika testowanego. Przy drugiej niczym lis pola karnego dobił strzał jednego z zawodników Błękitnych. Wynik meczu ustalił Marek Dąbrowski po płaskim strzale w krótki róg bramki. Podsumowując mecz można stwierdzić: słabe pierwsze 20 minut, przeciętne pół godziny i bardzo dobra końcówka spotkania. Cieszy duża ilość strzelonych bramek i czyste konto z tyłu. Przeciwnicy w przeciągu całego spotkania zagrozili bramce Błękitnych tylko raz, marnując sytuację sam na sam z bramkarzem miejscowych. Momentami można było mieć wrażenie, że Błękitni preferują grę indywidualnościami, jednak trzeba pamiętać, że piłka nożna to gra zespołowa i liczy się zgrany kolektyw. Teraz wszyscy czekamy na ligę.

Błękitni grali w składzie:

Zawodnik testowany I, Paluch J., Tadra, Makuch, Zawodnik testowany II, Kusyk, Koman K., Zawodnik testowany III, Przeszło Ł., Kozyra, Pawłowski, ponadto Syty, Dąbrowski, Wilczak, Zawodnik testowany IV, Zawodnik testowany V