statystyki szczegółowe

Aktualności

Przegrali z sędziami

• autor: blekitny7, 2015-09-16 19:29

W IV kolejce Błękitni nie zdobyli chociażby punktu grając z teoretycznie słabszym przeciwnikiem aniżeli w poprzednich kolejkach. Silniejszy okazał się Orzeł Tereszpol ogrywając Błękitnych 3:1. A czy byłby silniejszy gdyby nie dwa prezenty dla gospodarzy ze strony sędziów w pierwszych 10 minutach? Tego nie wiemy. Przy pierwszej bramce dla Orła napastnik wślizgiem wykończył akcję kolegi, w wyniku czego wpakował piłkę do bramki ręką. Młody sędzia główny popatrzył na bocznego, boczny na głównego, no i bramka została uznana. Bardzo dobry początek. Nie minęło 5 minut i tym razem sędzia boczny puscił metrowego spalonego. Ten sam zawodnik podwyższył na 2:0. Na nic się zdały protesty zawodników i trenera. Trzeba było odrabiać straty. Napięta atmosfera na boisku trwała do 25 minuty. W tym czasie zawodnik Błękitnych zasłabł i upadł na murawę. Konieczna była interwencja pogotowia. Po około 25 minutowej przerwie mecz wznowiono i na dzień dobry w sytuacji sam na sam znalazł się Leśniak, jednak pojedynek przegrał uderzając w bramkarza. Przed przerwą kontaktową bramkę mógł również zdobyć Kmieć, strzał głową zawodnika Błękitnych powędrował nad poprzeczką. Orzeł do końca pierwszej połowy umiejętnie się bronił od czasu do czasu wychodząc z kontrami.

Druga połowa rozpoczęła się wyśmienicie dla Błękitnych. Kapitalnym strzałem z rzutu wolnego z bocznej strefy boiska popisał się Tadra i piłka wylądowała w samym okienku. Po bramce kontaktowej dodatkowym impulsem do ataku była czerwona kartka dla zawodnika gospodarzy, który ostrym faulem potraktował Pawłowskiego. W wyniku tego zdarzenia doszło do małej przepychanki pomiędzy zawodnikami. Impulsywnie zareagował również trener, który został odesłany na trybuny. Grając w przewadze przez pół godziny Błękitni nie byli w stanie sforsować żelaznej obrony Orła. Mało tego w wyniku indywidualnego błędu w obronie stracili w 75 minucie trzecią (prawidłową) bramkę, która na dobre podcięła skrzydła przyjezdnym. W ostatnich 15 minutach Orzeł jeszcze bardziej uszczelnił szyki obronne, dowożąc wynik do końca spotkania.