statystyki szczegółowe

Aktualności

Derby na remis

• autor: blekitny7, 2015-11-07 18:14

W ostatniej kolejce zamojskiej A klasy Błękitni rozegrali ostatnie derbowe spotkanie z Piastem Babice. Wcześniej Błękitni spotkali się z przeciwnikiem tylko raz w meczu sparingowym. Jak pamiętamy w sparingu lepsi okazali się zawodnicy z Babic, którzy ograli nasz mocno okrojony skład 2:0. Tym razem obie ekipy podeszły do tego meczu jak najbardziej poważnie o czym świadczą dwa całkowicie zapełnione nazwiskami protokoły meczowe. Frekwencja dopisała również na trybunach. O ile zawodnicy jak i kibice stawili się licznie na meczu o tyle problem był z obsadą sędziowską. Do Obszy dotarło tylko dwóch sędziów, gdyż w sobotę rozgrywane były wszystkie mecze począwszy od trzeciej ligi skończywszy na B klasie. ZOZPN nie dysponuje szerokim zapleczem sędziowskim, dlatego do meczów rozgrywanych w tych samych godzinach ciężko było wydelegować pełną trójkę sędziowską. Z przedstawicieli gospodarzy nikt nie chciał wczuć się w rolę bocznego sędziego, goście mimo początkowej odmowy w końcu wyznaczyli kompetentną osobę. Tą osobą okazał się Pan Zbyszek Bździuch, który całe zawody przesędziował obiektywnie, bez błędów i we współpracy z sędzią głównym.

Początek pierwszej połowy należał do Błękitnych, którzy już w drugiej minucie meczu mogli wyjść na prowadzenie. Do daleko zagranej piłki wystartował Leśniak, wystartował również bramkarz gości. Pod naciskiem naszego napastnika golkiper Piasta nie czysto trafił w futbolówkę. Prezent mógł wykorzystać Leśniak, który zamiast uderzać na pustą bramkę z lewej nogi, przełożył ją na prawą. W tym czasie Zgnilec zdołał wrócić do bramki i popisał się dobrą interwencją wybijając piłkę na rzut rożny. Kolejny strzał na bramkę Piasta oddał Kmieć, który po dośrodkowaniu z rzutu rożnego najwyżej wyskoczył do główki. Piłka poszybowała jednak wysoko nad poprzeczką. W przeciągu 15 minut Błękitni wykonali również kilka stałych fragmentów gry z okolicy 30 metra. Tadra posyłał dobre dośrodkowania w 16-stkę rywala jednak żaden z Naszych zawodników nie kwapił się do wystartowania do piłki. O ile pierwsze 15 minut należały do Błękitnych to w kolejnych 30 do głosu zaczęli dochodzić goście. W tym czasie Piast stworzył sobie trzy bardzo dobre sytuacje. Po strzale Zarembskiego z okolicy 20 metra Parzych popisał się refleksem rzucając się w swój prawy bok, dobitkę Sykały zblokował Tadra. W kolejnych minutach potężne uderzenie Spustka z 35 metra nad poprzeczkę przeniósł Parzych. Najlepszą okazję zmarnował Sykała, który w sytuacji sam na sam z Parzychem trafił w słupek. Do przerwy wynik 0:0.

Po zmianie stron pierwsze 15 minut należało do Piasta. W tym czasie goście za sprawą Marka Gancarza wyszli na prowadzenie. Po wrzucie z autu zawodnicy Piasta odebrali piłkę na własnej połowie i wyszli z szybką kontrą. Defensywa Błękitnych nie zdołała ustawić się dobrze w obronie, gdyż jeden z Naszych obrońców został na połowie przeciwnika. Na pułapkę ofsajdową nie dał złapać się Gancarz, który uprzedził Parzycha i oddał lekki strzał ze szpica. Tocząca się piłka wpadła tuż przy słupku. Na nic zdały się protesty zawodników odnośnie spalonego, trzeba było odrabiać straty. Po strzelonej bramce Piast cofnął się do obrony i bronił się bardzo umiejętnie. Błękitni mimo iż utrzymywali się przy piłce nie potrafili zagrozić bramce gości. Zawodnicy Piasta dobrze pracowali w obronie i grali na czas. W końcówce spotkania, gdy nie było już nic do stracenia do przodu przesunął się Piotr Kmieć. Już po chwili jego szarża w 16-stkę rywala została powstrzymana przez jednego z obrońców. Sędzia zawahał się, jednak nie odgwizdał przewinienia. Po kolejnych zmianach w szeregach Piasta i upływie kolejnych minut sytuacja wydawała się beznadziejna. Sędzia do regulaminowego czasu gry doliczył 4 minuty, w których Błękitni powalczyli do samego końca. W 92 minucie bohaterem meczu został Piotr Kmieć, który wykorzystał podanie J. Kądziołki i w sytuacji sam na sam pokonał Zgnilca. Po wyrównującej bramce w szeregach Piasta doszło do konsternacji. W ostatnich dwóch minutach obie ekipy postawiły wszystko na jedną kartę jednak czasu na zmianę wyniku było już zbyt mało. Błękitni - Piast 1:1.