Leśniak daje zwycięstwo Błękitnym

• autor: blekitny7, 2016-04-07 22:17

Seniorzy Błękitnych Obsza odnieśli bardzo cenne zwycięstwo w meczu inaugurującym rundę rewanżową. Nasza ekipa ograła sąsiadująca w tabeli Aleksandrię Aleksandrów 1:0 i tym samym odegrała się w takim samym stosunku za porażkę z rundy jesiennej. O ile na jesieni to My prowadziliśmy grę i dążyliśmy do zwycięstwa o tyle w ubiegłą sobotę to Aleksandria miała więcej do ugrania. Jak to się mówi za ładną grę punktów się nie dostaje. Nie dostaliśmy My na jesieni i nie dostała Aleksandria w ubiegłą sobotę. Podsumowując, mecz nie stał na wysokim poziomie. Wiele było przypadku, kiksów, dalekich wykopów, mało składnych akcji. Powodem mogła być murawa, na której nawet najwięksi technicy mogliby skiksować. Gra obu drużyn w tym meczu polegała na taktyce kopać do przodu za plecy obrońców. Pierwsza połowa w miarę wyrównana obfitowała aż w dwie sytuacje. Jedną miała Aleksandria, której zawodnik w sytuacji sam na sam z Parzychem nie trafił w bramkę. Drugą mieliśmy My, kiedy Jonak zamykał dośrodkowanie w pole karne i po strzale głową piłka przeleciała obok słupka.

W drugiej połowie Aleksandria powinna wyjść na prowadzenie jednak nie wykorzystała dwóch znakomitych sytuacji. W pierwszej, zawodnik Aleksandrii w sobie tylko znany sposób obił poprzeczkę z trzech metrów nie trafiając do pustej bramki, w drugiej znakomicie spisał się Parzych kapitalnie broniąc strzał zza 16-stki. Co nie udało się gospodarzom udało się Błękitnym. Pięknym krosem z lewej obrony popisał się Poliwka, po którym piłka sklejona została przez Leśniaka startującego z prawej pomocy. Po idealnym przyjęciu Messi oddał idealny strzał zewnętrznym podbiciem z powietrza tuż przy słupku i tym samym wprawił zawodników Aleksandrii w konsternację. Żaden z zawodników Aleksandrii nie kłócił się z sędzia, iż Nasz zawodnik był na spalonym, nie kłócili się również rezerwowi gospodarzy, którzy siedzieli na wysokości całej akcji. Dlatego dziwią pomeczowe wypowiedzi trenera Aleksandrii, który stwierdził, iż w tym meczu pomogli Nam sędziowie. Jeżeli nie wykorzystuje się wręcz stuprocentowych sytuacji to przyczyn porażki należy dopatrywać się we własnych szeregach, a nie szukać nieracjonalnego wytłumaczenia. Kontynuując, "po zabiciu gwoździa" Aleksandrii Nasza ekipa ustawiła się bardzo mądrze w defensywie. Przy obronie wyniku pracowała cała drużyna począwszy od bramkarza, skończywszy na napastnikach. Zawodnicy Aleksandrii do ostatniego gwizdka bili głową w Nasz solidny kolektyw, który nie pozwolił na rozwinięcie skrzydeł gospodarzom. W doliczonym czasie gry mecz dosłownie toczył się na Naszej połowie, gdyż nie mający nic do stracenia zawodnicy Aleksandrii wraz z bramkarzem rzucili się do rozpaczliwych ataków, które nie przyniosły skutku. Ostatni gwizdek i trzy punkty pojechały do Obszy. Po tym meczu chciałoby się powiedzieć: Dobrą drużynę poznaje się po tym, że potrafi wygrać nawet przegrany mecz.

Parzych - Poliwka, Kmieć, Serafin (Kądziołka J. 46'), Makuch Paweł (Przeszło 46') - Jonak, Żybura (Wazio 63'), Makuch Piotr, Paluch P. - Pawłowski, Leśniak

Strzelcy:

Leśniak