6 pkt. na inaugurację rundy rewanżowej

• autor: blekitny7, 2017-04-02 22:31

Juniorzy GKS Błękitni Obsza na inaugurację rundy rewanżowej ograli na własnym obiekcie Tanew Majdan Stary 4:2. Było to cenne zwycięstwo, które przybliżyło Naszą zdolną młodzież do wygrania ligi. Dziś mimo sporych braków kadrowych 3 pkt. zostały w Obszy. Gratulujemy chłopakom i życzymy kolejnych wygranych.
Skład Błękitnych:
Drozdowski - Sobstyl, Pender, Gersztyn, Granda - Wołoszyn D., Dziura, Zwolak, Bździuch - Wilczak, Kryń, ponadto Piskorski, Wenek, Szymanik, Wołoszyn T.
Strzelcy:
Samobójcza x2, Kryń, Bździuch

Seniorzy GKS Błękitni Obsza rundę rewanżową rozpoczęli od zwycięstwa. Wyższość naszej ekipy musiała uznać nie byle jaka drużyna bo wicelider ligi Tanew Majdan Stary. Kto choć spóźnił się 5 minut to bramek w tym meczu nie zobaczył. Już w 1 minucie sfaulowany przez bramkarza został Wojciech Leśniak, który wychodził na czystą pozycję po podaniu Tadry. Sędzia bez wahania wskazał na wapno. Do piłki podszedł Robak, który ze stoickim spokojem dał prowadzenie Naszej drużynie. Pierwsza połowa była wyrównana choć sytuacji bramkowych z obu stron było jak na lekarstwo. Swoją drugą bramkę mógł zdobyć Robak gdyby zdecydował się na strzał z lewej nogi w okolicy 16stki, próba przełożenia piłki skończyła się stratą. W drugiej odsłonie Błękitni cofnęli się do defensywy i grali z kontry. Taka taktyka, mimo momentami nerwowej gry przyniosła skutek. Tanew dwukrotnie poważnie zagroziła bramce strzeżonej przez Parzycha, jednak zawodnicy gości byli nieskuteczni. W odpowiedzi dwukrotnie sam na sam z golkiperem przyjezdnych stanął Robak. Aktywny tego dnia napastnik Błękitnych musiał uznać wyższość bramkarza Tanwi. Nerwowa końcówka nie zmieniła wyniku i Błękitni udanie inaugurują nową rundę. Brawo!
Skład Błękitnych:
Parzych - Paluch J., Tadra, Kaproń, Grzyb - Machnio, Paluch P., Komosa, Leśniak - Kryń (Pawłowski K. 25'), Robak (Wilczak 90')
Strzelec bramki:
Robak