Seniorzy z kolejnymi punktami

• autor: blekitny7, 2017-04-16 00:04

Seniorzy GKS Błękitni Obsza punktują w kolejnym meczu. Tym razem Nasi zawodnicy ograli solidny na własnym obiekcie Metalowiec Goraj 2:0. Pierwsza połowa przebiegła w szybkim tempie, obie drużyny grały twardo i stanowczo. Jako pierwsi przed szansą na otworzenie wyniku stanęli gospodarze. W pojedynku 1v1 lepszy okazał się Nasz bramkarz. Kolejne minuty to kolejne faule, które skutkowały stałymi fragmentami gry. Po zagraniu ręka w okolicy 16-stki przez zawodnika Metalowca sędzia odgwizdał rzut wolny. Do piłki podszedł Jan Komosa i pewnym strzałem w prawy dolny róg bramki dał prowadzenie Błękitnym. Gospodarze domagali się spalonego jednego z Naszych zawodników, jednak sędzia decyzji nie zmienił. Wyrównana pierwsza połowa zakończyła się przy wyniku 1:0. W drugiej odsłonie spotkania Błękitny Team grał konsekwentnie i bez błędów. Metalowiec dążył do wyrównania, zagrażając Naszej bramce zwłaszcza po stałych fragmentach gry. Po jednym z nich od utraty bramki uratował Nas słupek. Błękitni nie postawili tzw. autobusu w polu karnym, graliśmy otwarty futbol, co poskutkowało podwyższeniem wyniku. Dobrą akcją na prawej flance popisał się Obszyński. Pomocnik Błękitnych popędził wzdłuż linii bocznej w kierunku 16-stki rywala, tam pomiędzy dwoma obrońcami dograł futbolówkę do wychodzącego na czystą pozycję Dołęskiego. Mini w sytuacji sam na sam pokazał pokerową twarz i ładnym mocnym strzałem w górny róg bramki pokonał golkipera miejscowych. Przy wyniku 2:0 mieliśmy swoje szanse na podwyższenie wyniku, jednak kilkukrotnie w polu karnym rywala zabrakło porozumienia. Metalowiec co najmniej dwukrotnie w doliczonym czasie gry stanął przed szansą na odrobienie wyniku. Kniaź był dzisiaj pewnym punktem zespołu i zachował czyste konto, mimo iż był to jego pierwszy mecz od ponad 5 miesięcy. Ostatni gwizdek i Błękitni mogli podziękować sobie za dobry mecz na wysokim poziomie. Brawo chłopaki!

Skład Błękitnych:
Kniaź - Paluch J., Tadra, Kaproń, Grzyb (Paluch P. 85') - Machnio, Pawłowski, Komosa, Obszyński - Leśniak (Syty 90'), Dołęski (Ferenc 85')

Strzelcy bramek:
Komosa, Dołęski